Do czego służy glebogryzarka?

Jak łatwo domyślić się po samej nazwie, jest to urządzenie służące do wgryzania się w ziemię. W ten sposób ubita ziemia zostaje poruszona, spulchniona i dobrze napowietrzona. Powietrze, które dostaje się do wnętrza ziemi, przyspiesza procesy gnilne resztek organicznych, użyźniając w ten sposób glebę. Następuje również poprawa jej mineralizacji i lepsza przepuszczalność wilgoci.

Jak wybrać dobrą glebogryzarkę?

Inwestycja w kupno glebogryzarki może okazać się jedną z lepszych decyzji. Szczególnie w kontekście profesjonalnego zajmowania się ogrodem lub jego ciągłego doskonalenia. Chętni na glebogryzarki, mają do wyboru wiele modeli urządzeń.

  • Glebogryzarki ręczne – są to urządzenia bez własnego napędu. Służą do pchania lub ciągnięcia przez człowieka. Znakomicie sprawdzają się przy niewielkich użytkach gruntowych, takich jak przydomowe trawniki lub rabaty. Dostępne są w różnych wielkościach, dzięki czemu łatwo można dopasować ich rozmiar do potrzeb otoczenia.
  • Glebogryzarki z napędem – posiadają silnik spalinowy, który ułatwia sterowanie urządzeniem. Zwykle mają również większe rozmiary i większy ciężar. Są bezkonkurencyjne przy dużych trawnikach, skwerach, boiskach, a także użytku komercyjnym, np. przez firmy zajmujące się pielęgnacją ogrodów.