Jak dobrać traktorek do własnych potrzeb?

Podoba ci się perspektywa koszenia trawnika na traktorku? Siedząc w wygodnym fotelu, sprawnie przemierzać kolejne metry trawnika, równo strzygąc trawę? Jest to możliwe! Traktorki ogrodowe dostępne są w wielu modelach i bardzo atrakcyjnych cenach. Różnią się one zależnie od wielkości pojazdu oraz mocy jego silnika. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę, planując ich zakup?

  • Wielkość traktorka – małe traktorki ogrodowe są bardzo zwinne i zwrotne. Świetnie się sprawują podczas koszenia ogrodu z wieloma nasadzeniami. Sprawnie manewrują pomiędzy drzewami, krzewami i rabatami, nie grożąc ich zniszczeniem. Jeśli traktor ogrodowy ma być wykorzystywany do koszenia większych łąk lub boisk, warto zainwestować w pojazd o większych gabarytach, a tym samym większej mocy silnika. Takie urządzenia przydaje się również do koszenia terenów mocno zarośniętych, z wysokimi trawami i chwastami.
  • Dodatkowy osprzęt – traktorek ogrodowy może być wykorzystywany nie tylko do koszenia trawnika, ale również do odśnieżania. W tym celu należy wybrać pojazd, który będzie wyposażony w specjalne mocowania pługu. Zaczepy znajdują się z przodu urządzenia i pozwalają na przymocowanie do nich dodatkowych akcesoriów. Zimą może to być pług do spychania śniegu, a latem np. walec do ubijania ziemi.