Podstawowy przegląd kosiarek

Coroczny serwis kosiarek powinien obejmować wszystkie niżej wymienione czynności. Są one identyczne dla każdego rodzaju silnika spalinowego i wydają się być oczywiste dla każdego kierowcy. Czym grozi brak wymiany oleju w samochodzie? Oczywiście szybszym zniszczeniem silnika i utratą mocy. Podobnie działa to w przypadku kosiarek.

  • Wymiana oleju w kosiarce – podstawowa czynność serwisowa, która powinna być wykonywana min. jeden raz w roku. Jeśli kosiarka jest mocno eksploatowana, np. do celów zarobkowych, zaleca się częstszą wymianę oleju. Jaki olej należy wlać do kosiarki? To zależy do zaleceń producenta oraz rodzaju silnika, który został w niej zastosowany.
  • Wymiana świec w kosiarce – również świece zapłonowe należy regularnie wymieniać i kontrolować szerokość szczeliny. Źle wyregulowane świecie lub elektrody pokryte nagarem, nie dają wystarczająco mocnej iskry, co powoduje przerywanie pracy silnika, utratę mocy i problemy z odpalaniem? Jaka świecie pasuje do Twojej kosiarki? Nasz serwis kosiarek to sprawdzi i dokona sprawnej wymiany.